Барса се отдалечава от титлата, Еспаньол препъна каталунците

Барселона се отдалечава от четвърта поредна титла след като тази вечер не успя да вземе дербито с Еспаньол. Двата тима завършиха наравно 1:1 в срещата си от 18-ия кръг на Примера. Двубоят започна с няколко добри атаки на домакините, като при една от тях Валдес изби топката от голлинията, а при добавката Пике бе на точното място и предотврати гола.

Barcelona's Midfielder Cesc Fabregas (L) Is

В 14-ата минута Сеск Фабрегас вкара топката в мрежата на домакините, но голът не беше зачетен заради игра с ръка на Лео Меси.

Barcelona's Argentinian Forward Lionel Messi (R) And Barcelona's Midfielder Xavi Hernandez (L) Gesture

"Каталунците" пропуснаха още едно добро положение, но в 16-ата минута откриха резултата. Сеск от около 15 метра засече с глава топката и я прати в мрежата за 1:0.

Barcelona's Argentinian Forward Lionel Messi Vies With Espanyol's Argentinian Defender Juan Forlin (C), Espanyol's

Последва силен удар на Гарсия, но Валдес отново изби. След почивката се стигна до изравнително попадение. Преди това в 77-ата минута Лео Меси нацели гредата.

Espanyol's Forward Alvaro Vazquez Garcia (R) Is

В 86-ата минута Алваро Васкес оформи крайния резултат - 1:1. Малко преди края на този мач съдията не даде явна дузпа в полза на Барселона след игра с ръка на Жорди Амат, с което ощети "каталунците".