Барса за малко да бие аматьори с двуцифрен резултат

Барселона разгроми аматьорския Хоспиталет с 9:0 в реванша от 1/16 финала за Купата на Краля. Първият двубой бе спечелен от "каталунците" с минималното 1:0, но тази вечер на "Камп Ноу" домакините показаха класата и превъзходството си и логично продължават на 1/8 финалите.

Наставникът на Барса Джосеп Гуардиола даде почивка на звездите си Лионел Меси, Давид Вийя, Виктор Валдес, Даниел Алвеш и Алексис Санчес.

Начало на разгромната победа бе дадено в 10-ата минута, когато Куенка бе съборен в наказателното поле, а Педро Родригес превърна дузпата в гол. Девет минути по-късно Фабрегас комбинира с Андрес Иниеста, който от близо реализира за 2:0. В 23-ата минута Тиаго Алкантара направи резултата класически.

В 36-ата минута Чави Ернандес от близо направи 4:0. Две минути преди края на първата част Кристиан Тело вкара за 5:0.

След почивката играчите на Барса намалиха оборотите и отбелязаха само още четири гола. В 49-ата минута Куенка бе точен за 6:0, а пет по-късно домакините спечелиха правото да изпълнят нова дузпа. Този път Тиаго Алкантара бе точен от бялата точка. В 64-ата минута и Тело добави още един гол - 8:0, а в 80-ата минута Куенка с много силен удар оформи крайното 9:0 за Барселона.