Реал взе дербито на Мадрид, Роналдо бележи от две дузпи (видео)

Реал Мадрид победи като домакин Атлетико Мадрид с 4:1 в столичния сблъсък на 14-ия кръг в испанската Ла Лига. Срещата започна доста интересно и за мнозина - изненадващо. В 15-ата минута гостите откриха резултата. Адриан реализира за 1:0 след хубав пас Салвио, но останаха съмнения за засада.

Real Madrid's And Atletico De Madrid Soccer Players

Така се стигна до 22-ата минута, когато Анхел ди Мария по перфектен начин изведе Бензема, като французинът преодоля вратаря Тибо Куртоа, но бе покосен в наказателното поле. Стражът получи директен червен картон, а освен това реферът отсъди 11-метров наказателен удар за играчите на "Белия балет". Звездата на Реал Кристиано Роналдо спечели двубоя с резервата Серхио Асенхо и превърна дузпата в гол - 1:1. При равен резултат завърши първата част.

Real Madrid's German Midfielder Sami Khedira (R) Vies

След почивката домакините стигнаха до нови попадения във вратата на Атлетико. Кристиано Роналдо надбяга противников бранител и подаде назад към Анхел ди Мария, който с хубав удар прати топката в опразнената врата.

Real Madrid's Argentinian Forward Gonzalo Higuain (L) Celebrates

В 65-ата резервата Гонсало Игуаин се възползва от груба грешка в защитата на гостите и без проблеми вкара за 3:1. Това обаче не бе краят. В 81-вата минута Годин получи червен картон за нарушение срещи Игуаин, а играчите на Жозе Моуриньо получиха правото да изпълнят втора дузпа в мача. CR7 реализира от бялата точка и по този начин оформи крайното 4:1 за Реал.

Real Madrid's Portuguese Forward Cristiano Ronaldo (L) Celebrates His Goal With Compatriot Teammate Defender Fabio