Альваро Мората е близо до наем в Леганес от Комо
Н. Гавазов
Бившият нападател на Реал Мадрид и Челси Алваро Мората е близо до напускане на Комо и преминаване под наем в Леганес, който се състезава в испанската Ла Лига 2. Това съобщава журналистът и инсайдер Фабрицио Романо в социалната мрежа X.
По информация на източника сделката е близо до финализиране, като в момента се доуточняват последните детайли за получаване на окончателно одобрение.
Според другия инсайдер Джанлука Ди Марцио основната пречка пред трансфера е високата заплата на 33-годишния нападател. Поради тази причина Комо може да поеме част от възнаграждението му по време на наема.
През миналия сезон Мората изигра 30 мача във всички турнири, в които отбеляза един гол и направи две асистенции. Според Transfermarkt пазарната стойност на футболиста е 6 млн. евро, а договорът му с Комо е до лятото на 2029 година.
Освен за Комо, Реал Мадрид и Челси Мората е играл още за Милан, Галатасарай, Атлетико Мадрид и Ювентус.
Сподели
