Моуриньо: Аз съм един от малкото треньори, които си тръгнаха сами от Реал Мадрид
Н. Гавазов
Старши треньорът на Бенфика Жозе Моуриньо си припомни напускането на мадридския Реал в навечерието на сблъсъка между двата отбора.
Тимовете ще се срещнат в плейофите за място на осминафиналите в Шампионската лига.
"Последният път, когато разговаряхме с Флорентино Перес, беше когато подписах с Бенфика и той ме поздрави. Надявам се утре да дойде. Имаме отлично приятелство и няма нужда да го крием.
Когато си тръгвах, президентът и генералният директор Хосе Анхел казаха, че напускам в момент, когато започват добрите и по-лесни времена, и че вече съм свършил тежката работа. Но аз почувствах, че е настъпил моментът, защото семейството ми е на първо място. В началото не беше лесно, но това, което се случи след това, е заслуга на хората около мен, а не моя.
Сигурно съм един от малкото треньори, които са напуснали Мадрид по собствено желание, а не са били уволнени. Когато си тръгваш сам, го правиш с чиста съвест“, заяви Моуриньо.
Сподели
