Атлетико Мадрид се насочва към Тиаго и Ендрик
Н. Гавазов
Атлетико Мадрид проучва възможността да придобие нападателя на Борнемут Игор Тиаго и нападателя на Реал Мадрид Ендрик, които в момента са под наем в Лион . Тези играчи се разглеждат като потенциални подкрепления, ако Хулиан Алварес напусне клуба през лятото, според The Touchline в профила на X в социалните мрежи.
Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне е уверен, че може да отключи потенциала на Ендрике, гарантирайки му игрово време и ясна роля в отбора. Симеоне също така отбелязва, че Игор Тиаго е физически по-силен играч, способен да вкарва голове и да действа уверено в наказателното поле.
Игор Тиаго записа 24 мача за Борнемут този сезон, в които отбеляза 17 гола и направи една асистенция. Transfermarkt го оценява на 35 милиона евро.
Ендрик е изиграл три мача за Лион досега, в които е отбелязал четири гола и е дал една асистенция. В последния си мач той отбеляза хеттрик, допринасяйки за победата на отбора с 5:2. Transfermarkt оценява Ендрик на 25 милиона евро.
Сподели
