Реал не се издъни като Барса, справи се с Хетафе (видео)

Реал Мадрид победи Хетафе с 4:2 в среща от третия кръг на Ла Лига. За разлика от Барселона по-рано днес (равенство 2:2 с Реал Сосиедад), "Белия балет" се справи със своя съперник. Наставникът на домакините Жозе Моуриньо заложи на най-доброто, с което разполага. В атаката на отбора действаха Бензема, подкрепян от Кристиано Роналдо, Месут Йозил и Анхел ди Мария.

В 13-ата минута, след хубава многоходова атака на "белите" Бензема с хубав удар откри резултата -1:0. Последваха няколко пропуска за домакините, за да се стигне до 39-ата минута, когато Мику се освободи от защитниците на столичани и с хубав удар изравни.

След почивката Кристиано Роналдо бе близо до много красив гол. В 50-ата минута CR7 със задна ножица нацели страничната греда, а при добавката Коентрао не бе точен. В 60-ата минута съдията отсъди доста спорен 11-метров наказателен удар за Реал, а Роналдо превърна дузпата в гол за 2:1.

В 69-ата минута възпитаниците на Жозе Моуриньо стигнаха до ново попадение, след като португалската звезда на отбора с невероятен пас намери Бензема, който без проблеми вкара за 3:1. Само 5 минути по-късно Мику отново наказа Касийяс и намали на 3:2. Крайния резултат оформи Игуаин в 88-ата минута.