Барса разгроми Наполи, Фабрегас почна с головете (видео)

Барселона разгроми Наполи с 5:0 на "Камп Ноу" и по този начин "каталунците" спечелиха трофея „Жоан Гампер". Двубоят бе традиционен преди началото на всеки сезон, а тази година това е 46-ото му издание. Гостите от Италия получиха покана да играят за престижното отличие за пръв път в историята си. Припомняме, че миналата година противник на Барса бе Милан.

Европейският клубен шампион поведе в резултата с гол на новото си попълнение Сеск Фабрегас, който се завърна в родния си клуб. Бившият играч на Арсенал се разписа във вратата на Наполи в 26-ата минута. Само 5 минути по-късно Кейта удвои резултата.

След почивката испанците стигнаха до нови попадения. Педро в 62-ата минута направи резултата класически. Звездата на Барселона Лионел Меси също записа името си сред голмайсторите. Аржентинецът се разписа на два пъти - в 66-ата и 77-ата минута на срещата , оформяйки крайния резултат. По този начин възпитаниците на Пеп Гуардиола се поздравиха с успеха.