Барса отбеляза завръщането на Гави с погром над Севиля

Завърши мачът от 10-ия кръг на испанската Ла Лига сезон 2024/2025, в който се срещнаха Барселона и Севиля. Мачът се игра на стадион "Олимпик Люис Компани" в Барселона и завърши с победа 5:1 за домакините.

В 24-ата минута нападателят на Барселона Роберт Левандовски откри резултата с удар от дузпа. Четири минути по-късно халфът Педри увеличи преднината на домакините. Тогава в 39-ата минута Левандовски доведе резултата до разгромен, като отбеляза дубъл. В 82-ата минута се разписа полузащитникът на "блаугранас" Пабло Торе. Станис Музамбо отбеляза един гол за Севиля. Крайният резултат в срещата постави Торе, реализирайки дубъл.

Също в 83-ата минута халфът Гави се появи в игра, завръщайки се след година без футбол заради контузия.

След 10 изиграни мача Барселона е на първо място в класирането на Ла Лига с 27 точки. Севиля след подобен брой мачове е на 13-то място с 12 точки.