Левандовски се развихри за класически успех на Барса срещу Алавес

Барселона победи лесно с 3:0 като гост Алавес в мач от деветия кръг в Примера дивисион. Лидерът в класирането реализира три гола още преди почивката, които бяха дело на Роберт Левандовски.

Полският голмайстор откри резултата в седмата минута, разписвайки се с глава след изпълнение на свободен удар от Рафиня. Четвърт час след това Левандовски отбеляза на празна врата след ново завършващо подаване на Рафиня.

В 32-ата минута Ерик Гарсия подаде за Роберт Левандовски и той оформи своя хеттрик.

Преди почивката имаше отменени попадения и за двата отбора, като Ламин Ямал от Барса и Науел Теналия от баските бяха в положения на засада.

Пет минути след почивката Тони Мартинес пропусна да върне един гол в полза на домакините, а Ансу Фати направи сериозни пропуски за Барселона.

Гол на Сантиаго Маурино от Алавес беше отменен заради засада.

Отборът от Витория има 10 точки на 12-та позиция в класирането. Барса продължава да бъде лидер с 24 пункта.