Барса смачка Валядолид, Рафиня с хеттрик

Нападателят Рафиня отбеляза хеттрик и подаде за още един гол при разгромната победа на Барселона със 7:0 срещу Валядолид в мач от четвъртия кръг на испанското първенство по футбол.  Така каталунците останаха с перфектен баланс при четири поредни успеха под ръководството на новия треньор Ханзи Флик.

Барса поведе още в 20-та минута чрез Рафиня, който пое топката на гърди след извеждащ пас на Пау Кубарси и се разписа за 1:0. Левандовски удвои преднината на домакините четири минути по-късно след центриране на Ламин Ямал, а Жул Кунде покачи на 3:0 в добавеното време на първата част.

Рафиня вкара втория си гол в 64-та минута след асистенция на Левандовски, а само осем по-късно бразилецът оформи хеттрика с ново завършващо подаване на Ямал. Дани Олмо пък се разписа за втори път след трансфера си от Лайпциг в 82-та минута, а Феран Торес довърши гостите три по-късно.

Това бе най-изразителната победа на Барселона от шест години насам, като в този мач каталунците записаха и първата си чиста мрежа за сезона.