Атлетико приключи сезона с победа над Сосиедад (видео)

Атлетико Мадрид се наложи над Реал Сосиедад с 2:0 в последния 38-и кръг на испанската Ла Лига. Първото паданение попадение за столичани вкара Самуел Лино още в деветата минута, използвайки хубаво подаването на Маркос Йоренте. В добавеното време на мача Рейнилдо направи 2:0.

В 61-вата минута на мача Такефуса Кубо от домакините бе близо до изравняване, като стреля силно в левия ъгъл, но Ян Облак успя да спаси топката, като я изпрати в корнер.

Десетина минути по-късно Анхел Кореа вкара втори гол за Атлетико, но страничният рефер бе вдигнал високо флага за засада. Малко преди втория гол за тима от Мадрид Саул Нигес бе изгонен от терена с втори жълт картон.

Така Атлетико Мадрид завърши на четвърто място в класирането, което му дава право да играе в Шампионската лига, а Реал Сосиедад е шести и ще играе в Лига Европа през следващата кампания.