Левандовски: Опитвам се да помагам на младите играчи

Полският нападател на Барселона Роберт Левандовски коментира перспективите пред младите футболисти на тима след първия мач от 1/8-финалите на Шампионска лига с Наполи (1:1).

"Имаме много млади играчи. И се нуждаем от още малко време, за да се подобри тяхната ефективност в европейската конкуренция. Мисля, че отборът има голям потенциал и сега имаме две седмици за подготовка.

Трябва да направим крачка напред като отбор. Благодарение на моя опит се опитвам да помагам на младите играчи. Педри е много добър футболист и винаги очакваме високо ниво от него. Сигурен съм, че ще играе по-добре в следващите мачове.

Прекарах година и половина в Барселона, но за мен бе важно да науча езика, за да говоря със съотборниците си, включително да помагам на млади играчи“, заяви Левандовски.

Припомняме, че в 60-ата минута Левандовски вкара единствения гол за Барселона в този мач след пас на Педри. В 75-ата минута Виктор Осимен изравни резултата.

Реваншът между отборите е на 12 март в столицата на Каталуния.