Хеттрик на Роналдо донесе победата на Реал на американска земя (видео)

Вторият мач на Реал Мадрид на американска земя се получи много по-тежък и напрегнат от първия двубой на „белите". Срещу мексиканския Чивас, Жозе Моуриньо предпочете да заложи на най-доброто, с което разполагаше, но независимо от това, неговите възпитаници не успяха до 70-та минута да разпечатат вратата на своя противник. В края на двубоя обаче, играчите от Гуадалахара намалиха темпото и в резултат получиха три гола.

В главно действащо лице се превърна бившият играч на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо, който отбеляза за 9 минути всичките попадения за своя тим. В 73-та минута португалецът се промъкна между двама защитници след пас на Бензема и след удар с десния крак откри резултата. Три минути по-късно Кристиано реализира отсъдената дузпа за нарушение срещу Пепе на Омар Арлиано. Крайното 3:0 бе оформено в 82-та минута със страхотен удар на нападателя в долния десен ъгъл.