Барса стигна само до точка срещу Гранада

Отборите на Барселона и Гранада не се победиха – 3:3 в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха след четвърт час игра благодарение на Ламин Ямал, но до почивката си останаха само с два удара, макар и точни. Гостите имаха цели шест стрелби и в крайна сметка бяха възнаградени с единствената точна такава малко преди паузата, когато Рикард Санчес изравни.

Гранада осъществи пълен обрат в мача и поведе с 2:1 в 60-ата минута. Кубарси допусна груба грешка и след като игра с глава, топката стигна до Узуни, който подаде към Факундо Пеистри, а той отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Преднината на гостите се задържа твърде кратко, тъй като Левандовски изравни три минути по-късно. Той получи топката от Гюндоган и в този случай бе точен.

Гранада стигна до трети гол във вратата на Тер Стеген в 66-ата минута. Мауаса центрира в наказателното поле на Барселона, където Игнаси Микел засече топката с глава, Тер Стеген не се намеси добре и тя влезе във вратата му.

Десетина минути преди края попадение на Иниго Мартинес бе отменено поради засада, а секунди по-късно Ямал изравни. 16-годишният талант открадна топката пред наказателното поле и с прекрасен удар от дистанция преодоля вратаря на гостите.