Тийнейджър носи успеха на Барса срещу Осасуна

С гол на бразилския тийнейджър Витор Роке Барселона победи Осасуна с 1:0 у дома в двубой от 20-ия кръг на испанската Ла Лига. Успехът идва само няколко дни след шокиращото 3:5 срещу Виляреал и съобщението на Шави Ернандес, че след края на сезона напуска треньорския пост.

Не бяха изминали и 10 минути, когато Феран Торес получи разтежение и напусна терена със сълзи на очи, а вместо него от пейката се появи Фермин Лопес.

Левандовски пропусна няколко добри възможности за гол. Попадението все пак бе факт в 63-ата минута. Появилият се минута по-рано Витор Роке се възползва от изящно центриране с външен фалц на Кансело и изпревари Айтор, за да стреля безпощадно с глава.

В 67-ата минута Унай Гарсия остави Осасуна с човек по-малко, след като си изкара втори жълт картон за нарушение в средата на терена, което още повече утежни положението на гостите. До края обаче до нов гол така и не се стигна.