Реал Мадрид се измъчи за победа над Майорка като за старт на 2024-та

Реал Мадрид излъга Майорка с 1:0 в среща от 19-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Сантяго Бернабеу".

"Кралете" изиграха слабо за своите стандарти първо полувреме, но след почивката постигнаха целта си.

Срещата ще се запомни и с това, че за пръв път мач се игра при спуснат покрив на "Сантиаго Бернабеу".

Гостите могат да съжаяват за загубата, защото и в двете полувремена нацелиха гредата. Първо Антонио Санчес с глава разтресе рамката на вратата, а през втората част Саму Коща от дистанция прати топката  страничния стълб.

В 69-ата минута появилият се като резерва Браим Диас направи скандален пропуск на празна врата и също уцели греда, засичайки топката с летящ плонж. Все пак десетина по-късно натискът на Реал най-накрая бе материализират. Модрич центрира от корнер към Рюдигер, който матира Райкович за 1:0.

Лидерът Реал Мадрид събра 49 точки и вече води с цели 10 на вечния си враг Барселона, който има и мач по-малко. Жирона е втори с 45 пункта, а Майорка заема 14-а позиция с актив от 18 пункта.