Симеоне: При равни сили контролирахме срещата

Старши- треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне говори за равенството с Хетафе (3:3) в мача от 18-ия кръг на испанското първенство.

"Изиграхме четвъртия мач с разлика от три дни, играхме в малцинство през по-голямата част от мача, така че момчетата положиха огромни усилия.

Знаехме, че двубоят ще бъде труден, труден. При равни сили контролирахме доста добре срещата. След това стана по-трудно, въпреки че все още имахме предимство. Освен това Маркос Йоренте трябваше да бъде заменен.

Надявахме се на Мемфис Депай в този мач и той се подобри с течение на играта. Но всичко се провали след решението на съдията да изгони Савич - трябваше да променим плана. Въпреки това водехме през цялото време. Но в крайна сметка съперникът увеличи натиска си, започна да създава положения, да използва центрирания – те имат високи играчи – и може би заслужиха равенството“, заяви Симеоне.

След 17 кръга Атлетико е четвърти в Ла Лига с 35 точки. Хирона води в шампионата (44 точки).