Атлетико и Хетафе не се победиха в мач с две дузпи

Атлетико Мадрид и Хетафе не излъчиха победител в мача от 18-ия кръг на испанското първенство - 3:3. Двубоят се игра на стадион "Чивитас Метрополитано" в Мадрид.

Атлетико прекара по-голямата част от мача в намален състав поради изгонването на защитника Стефан Савич за два жълти картона в 38-ата минута.

Първият гол в срещата отбеляза нападателят на домакините Антоан Гризман в 44-ата минута.

След почивката Борха Майорал изравни резултата в 54-ата минута. Тогава Алваро Мората и Гризман вкараха по още един гол. Испанецът  бе точен в 64-ата минута, а французинът реализира дузпа в 69-ата.

Изненадващо, Хетафе се спаси от поражение. Головете за гостите отбелязаха Оскар Родригес в 87-ата и Майорал в 90+3 от дузпа.

Атлетико се изравнява с Барселона по брой точки - те са по 35. Каталунците са на трета позиция по допълнителни показатели, а мадридчани са четвърти.