Симеоне: Сезонът е дълъг и ще продължим да се борим

Старши-треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне бе в оптимистично настроение въпреки поражението с 1:0 от Барселона.

Домакините постигнаха ключова победа над един от основните си съперници за титлата, а наетият от Атлетико Жоао Фелиш отбеляза през първото полувреме, като португалският национал избра да празнува пред феновете на гостите.

Атлетико вдигна темпото след подновяването на играта и резервата на Барселона Инаки Пеня направи две жизненоважни пасявания, за да запази победата на Ла Блауграна.

Симеоне е позитивен за цялостното представяне на своя отбор, като аржентинецът призна, че един стегнат мач винаги ще бъде решен от отбора, който се възползва от възможността си.

"Те се възползваха от своя шанс и за това резултатът е такъв. Тръгвам си с положителна представа за второто полувреме. Със спокойствие, знаейки, че отборът винаги ще реагира, когато получи удар. Сезонът е дълъг и ще продължим да се борим", заяви Симеоне.