Гол на Гризман донесе победата на Атлетико над Майорка (видео)

Атлетико Мадрид постигна решаваща победа при завръщането си в Ла Лига с домакинска победа с 1:0 над Майорка.

Отборът на Диего Симеоне бе далеч от най-добрата си игра в Мадрид, като не показа нищо при слабото си представяне през първото полувреме на "Естадио Метрополитано".

Домакините вдигнаха оборотите след подновяването на играта, като Алваро Мората пропусна два шанса, преди Антоан Гризман да вкара с глава в 64-та минута.

Още един гол за Гризман го довежда до 13 във всички състезания за 2023/24 и 180 за Атлетико, като се доближава до рекорда за всички времена на Луис Арагонес от 173 в клуба.

След попадението "дюшекчиите" в типичния си стил запазиха резултата като задушиха съперника и не позволиха ответна реакция.

Хората на Симеоне се отправят към Фейенорд в средата на седмицата, където победа ще потвърди мястото им в директните елиминации за 2024 г. с оставащ един мач в групата от Шампионска лига.