Севиля и Реал си размениха по един бърз гол

Севиля и Реал Мадрид не се победиха – 1:1 в мач от 10-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двете попадения в мача паднаха в рамките на 4 минути - Севиля откри в 74' след автогол на Давид Алаба, мадридчани изравниха в 78' след попадение на Дани Карвахал. Така Реал Мадрид записа първо равенство за сезона

До първия гол се стигна след едно остро центриране на Акуня отляво, което се оказа проблем за защитата в черни екипи и Алаба имаше нещастието да отклони кълбото в мрежата си - 1:0 за Севиля.

Радостта на Севиля обаче бе кратка. Само 4 минути след това Тони Кроос центрира от свободен удар и на близката греда Карвахал засече, за да направи 1:1.

Веднага след това малко не достигна на Серхио Рамос да накаже бившия си клуб, стреляйки опасно с глава, но Кепа отрази.

Мачът като цяло бе нервен, като на два пъти се стигна до неприятни сцени и сблъсъци между играчи на двата тима, но реферът си свърши перфектно работата, туширайки напрежението с жълти картони. Иначе победата можеше да отиде на сметката на всеки един от двата отбора, като в крайна сметка равенството изглежда закономерно.