Страхотен обрат за Барселона срещу Селта (видео)

Барселона се наложи над Селта с резултат 3:2 в мач от 6-ия кръг на испанската Ла Лига. “Каталунците" събраха 16 точки, докато Селта е само с 4 пункта от началото на сезона.

Първото по-опасно положение бе в 18-ата минута. Яго Аспас стреля с левия с крак, като ударът му изненада Марк-Андре Тер Щеген, но стражът на Барселона все пак успя да избие топката в корнер. Минута по-късно Селта поведе с гол на Йорген Странд Ларсен, който бе изведен от Лука де ла Торе. Норвежецът стреля от границата на наказателното поле, а ударът му попадна в долния десен ъгъл.

В 76-ата минута гостите удариха за втори път. След поредната превъзходна контраатака Яго Аспас пусна фин пас към Анастасиос Дувикас, който чукна топката технично покрай Тер Стеген за 2:0.

Барселона върна един гол в 81-ата минута чрез Робърт Левандовски, който бе намерен от Жоао Феликс в наказателното поле. Само четири минути по-късно полският таран отбеляза втория си гол в двубоя. Този път асистенцията бе от другия Жоао - Кансело.

И това обаче не беше всичко, защото в 89-ата Кансело донесе обрата с гол за 3:2. Гави изпрати перфектна топка към наказателното поле, намирайки на метри от вратата Кансело. Португалецът чукна леко кълбото с десния си крак и миг по-късно вече празнуваше победното попадение в мача.