Атлетико Мадрид унищожи Райо Валекано със седем гола

В понеделник, 28 август, програмата на третия кръг на испанската Ла Лига бе закрита от Райо Валекано и Атлетико.

"Дюшекчиите" поведоха още във втората минута - отбеляза най-добрият играч на тима Антоан Гризман.

Скоро преднината на гостите се удвои с гол на Мемфис Депай. За съжаление в средата на първото полувреме нидерландецът се контузи и не можа да продължи мача, вместо него на терена се появи Алваро Мората.

Още преди почивката резултатът бе съкрушителен благодарение на Науел Молина. Но и след почивката тимът на Диего Симеоне не спря (въпреки че трябваше да чака почти половин час за следващия гол).

Показателно е, че дори и с такава игра и такова предимство Жоао Фелиш не се появи на терена.

В оставащите 17 минути от мача Атлетико вкара още четири пъти: Мората се разписа два пъти, Анхел Кореа и Маркос Йоренте отбелязаха още един гол.

В крайна сметка Атлетико постигна съкрушителна победа със 7:0, която ги издигна на второ място в таблицата на испанското първенство. Райо Валекано на свой ред е осми.