Бензема се сбогува с феновете на Реал с гол срещу Билбао

Реал Мадрид завърши 1:1 с Атлетик Билбао като домакин. Това беше последният мач с фланелката на тима на капитана Карим Бензема, който напуска "Сантяго Бернабеу" след 14 години и от новия сезон ще играе за Ал-Итифак в Саудитска Арабия.

Това бе последна среща с бялата фланелка и за Марко Асенсио, който получи минути игра, за да се сбогува с публиката на Реал. Първото попадение в срещата отбеляза Сансет в 48-ата минута на мача. Тибо Куртоа спаси първия му удар, но бе безпомощен при добавката. Белгийският вратар спаси още в деветата минута дузпа, изпълнена от Весга и отсъдена за игра с ръка на Тони Кроос.

В 71-вата минута Бензема изравни за Реал от дузпа. Веднага след това французинът бе сменен от Лука Модрич, за да заслужи овациите на целия стадион.