Реал не изтърва трите точки срещу Валекано (видео)

Реал Мадрид се измъчи с гостуващия Райо Валекано в среща от 36-ия кръг, но в крайна сметка стигна до ценна победа. Хората на Карло Анчелоти спечелиха с 2:1 в мач от 36-ия кръг на Ла Лига.

Реал поведе в 31-ата минута с гол на Карим Бензема. След една контузия на играч на Райо, рефера даде съдийска топка за Реал Мадрид. Валверде изведе зад защитата капитана на Кралския клуб, който финтира вратаря и реализира в празната врата.

Райо Валекано стигна до изравнителен гол в последните 5 минути на редовното време. Раул Де Томас се отскубна, преди да поеме брилянтен пас и да нанесе прецизен удар, с който преодоля Тибо Куртоа.

Радостта на Райо Валекано не продължи дълго и домакините си върнаха преднината само пет минути след като допуснаха изравняване. Родриго пое хубав пас и изстреля нисък удар към долния десен ъгъл на целта, оставяйки Димитриевски безпомощен.

Реал Мадрид се изкачи на второто място в Ла Лига със 74 точки.