Валенсия взе дербито срещу Реал Мадрид

Валенсия се наложи над Реал Мадрид с 1:0 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Така "прилепите" се изкачиха до 13-ото място във временното класиране с 40 точки, като е на 5 точки над зоната на изпадащите. "Лос бланкос“ пък се свлякоха до третото място със 71 точки на сметката си.

В герой за "прилепите“ се превърна младия Диего Лопес Ногерол, който вкара единственото попадение в срещата.  Джъстин Клуйверт изведе Диего Лопес на чиста позиция за изстрел, откъдето 21-годишният футболист показа хладнокръвие и вкара топката в долния десен ъгъл.

В 84-ата минута гол на Клуйверт не бе зачетен заради засада. Десет минути след това Тони Кроос стреля страховито от пряк свободен удар, но Гиорги Мамардашвили плонжира и спаси.

В 98-ата минута Винисиус бе изгонен с директен червен картон, като това се случи след намесата на ВАР.