Симеоне: Поражението е закономерно

Старши -треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне обобщи мача от 30-ия кръг на испанското първенство, в който неговите възпитаници загубиха като гост на Барселона (0:1).

"Беше добър мач. През първото полувреме играхме така, както искахме. Имахме моменти, в които можехме да решим изхода на срещата, но нямахме необходимата издръжливост и късмет.

Те отбелязаха още в първия си момент. Търсихме варианти през второто полувреме и се появиха положения и за двата отбора. Хареса ми начина, по който играе моят отбор.

Мисля, че те (Барселона) вероятно заслужават титлата, защото имаха много силен сезон в лигата.

Поражението е закономерно, тъй като Барса бе по-силен. Това бе като столично дерби", заяви Симеоне.

Преди поражението от Барселона отборът на Атлетико Мадрид нямаше загуба в 13 мача (десет победи и три равенства).

След 30 кръга каталунците водят в Ла Лига със 76 точки. Атлетико е на трето място в класирането с 60 точки и пет точки зад Реал Мадрид.