Виляреал постигна целта си срещу Сосиедад

Виляреал победи с 2:0 Реал Сосиедад и заплете максимално битката за четвъртото място в испанското футболно първенство.

"Жълтата подводница" стигнаха до успеха с два гола в рамките на четири минути. В 77-мата Дани Парехо откри от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Мартин Субименди.

При следващата си атака домакините стигнаха до втори гол, след като Йереми Пино намери Николас Джаксън и за сенегалеца остана само да прати топката във вратата.

Виляреал бе по-добрият отбор на терена през първото полувреме, но не успя да превърне игровото си предимство в голове. След паузата по-чистите положения бяха за гостите от Сан Себастиан, а техен гол бе отменен заради засада.

Така се стигна до последния четвърт час, в който Виляреал отново взе предимство и стигна до крайния успех.

В последните секунди на мача голмайсторът Джаксън бе изгонен от игра с втори жълт картон.

След победата си Виляреал събра 44 точки, но остава на шесто място в класирането. Реал Сосиедад е на четвърта позиция с 48 точки, с три повече от петия Бетис, който по-късно днес гостува на Атлетико Мадрид.