Късен гол носи трите точки на Атлетико срещу Жирона

Атлетико Мадрид постигна драматична победа с 1:0 като гост на Жирона в последната среща от 25-ия кръг на Ла Лига.

В 23-ата минута Мемфис Депай бе близо до гола. Той получи добро центриране дълбоко в наказателното поле, но ударът му прелетя точно над напречната греда. Малко по-късно отново той бе близо до гола, но нямаше късмет.

Малко след почивката столичани имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле. Стигна се до намесата на ВАР, но реферът прецени да не посочи бялата точка. В 69-ата минута Дадив Лопес можеше да вкара гола на сезона, след като отправибомбен изстрел от голяма дистанция, но Ян Облак изби в корнер.

В герой за "Дюшекчиите" се превърна резервата Алваро Мората, който отбеляза победното попадение дълбоко в добавеното време. Голът първо бе отменен, но след намесата на ВАР, реферът промени мнението си за радост на феновете на Атлетико.

По този начин грандът от Мадрид остава на треа позиция в класирането с 48 точки, като е на 3 пред четвъртия Реал Сосиедад и на 8 пункта зад втория Реал Мадрид.