Бетис препъна Реал Мадрид

Бетис и Реал Мадрид завършиха при резултат 0:0 в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. "Белия балет" очаквано бе по-добрият отбор и може да съжалява, че не се поздрави с победата. В 12-ата минута Карим Бензема се разписа от пряк свободен удар, но попадението му бе отменено заради рикошет в ръката на Антонио Рюдигер.

Реал владееха над 60%, те не успяха да намерят път към гола. В 79-ата минута на мача Реал протестира за дузпа за нарушение срещу Бензема, но не бе отсъден наказателен удар.

Така двубоят бе лишен от попадения и нулевото равенство остана и до края. Барселона спечели мача си срещу Валенсия и след новата грешка на Реал Мадрид, преднината на каталунците вече е девет точки на въхра в испанското първенство. Бетис пък остава пети с 40 пункта.