Атлетико вкара 6 на Севиля (видео)

Атлетико Мадрид стигна до безценен успех с 6:1 над Севиля в мач от 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне надвиха 10 души от Севиля.

В 23-ата минута Гризман намери Депай, който от няколко метра вкара за 1:0. Само три минути по-късно нидерландецът удвои аванса на своите. Нападателят получи подаване от Марко Йоренте на дъгата на наказателното поле и матира Боно за 2:0.

Севиля върна интригата в 39-ата минута, когато Папе Гей достигна топката почти до аутлинията и успя да я върне за Ен-Несири, който отблизо бе точен за 2:1.

През втората част обаче "дюшекчиите" бяха във вихъра си. В 53-ата минута Антоан Гризман с брилянтен шут от около 25 метра матира вратаря на съперника за 3:1.

Атлетико продължи да напада и в 69-ата минута Пабло Бариос намери Караско на празна врата, за да може белгиецът да се разпише за 4:1. Последваха още два гола на Алваро Мората, с което бе оформен крайния резултат

С успеха мадридчани събраха 45 точки и заемат трето място във временното класиране. Севиля е 16-и с 25 точки.