Малко очаквана загуба за Барса

Барселона загуби с 0:1 като гост срещу Алмерия в двубой от 23-ия кръг от испанския шампионат.

Това е първи успех в историята за застрашения от изпадане отбор срещу лидера в Примера дивисион. Попадение на Ел Билал Туре се оказа решително за крайния изход от срещата. Нападателят се разписа с помощта на гредата след асистенция на Луис Суарес в 24-ата минута.

Отсъствието на Усман Дембеле, Ансу Фати и Родри се оказа решително за представянето на гостите в атака.

В петата минута на допълнителното време на двубоя Адриан Ембарба пропусна да реализира второ попадение в полза на домакините.

Отборът на Барса, който допусна втора поредна загуба във всички турнири, има седем точки аванс на върха в класирането пред шампиона от миналия сезон Реал Мадрид. Каталунците бяха в серия от седем последователни успеха в първенството.

Отборът от Андалусия се намира на 16-то място в Ла Лига с 25 точки.

В понеделник Виляреал приема Хетафе в последния мач от кръга.