Реал се спаси от загуба в градското дерби срещу Атлетико (видео)

Вечните съперници на Мадрид - Реал и Атлетико не излъчиха победител, завършвайки наравно - 1:1. Равенството оставя Реал на седем точки зад лидера Барселона, който в неделя гостува на Алмерия. При успех каталунците ще се откъснат с 10 т. на върха.

"Белия балет" се спасиха от загуба с гол на 18-годишния Алваро Родригес в 85-ата минута. Той бе точен с глава след центриране от корнер на Модрич. Преди това - в 78-а минута Антоан Гризман изпълни пряк свободен удар, а Хосе Хименес се извиси във въздуха и стреля с глава, като не остави шансове на Тибо Куртоа, след като ударът удари десния страничен стълб и влетя във вратата.

Атлетико беше и с човек по-малко на "Сантяго Бернабеу" заради червен картон на Анхел Корея в 64-ата минута. В крайна сметка обаче двата тима ще поделят по точка.