Гол на Лева донесе победата на Барселона

Днес, 2 февруари, на стадион "Бенито Вилямарин" в Севиля приключи отложеният мач от 17-ия кръг на испанското първенство между местния Бетис и Барселона. Последният съдийски сигнал фиксира победата на гостуващия отбор с резултат 2:1.

Резултатът в мача бе открит в 65-ата минута: Балде нахлу в наказателното поле отляво и в битка с Песелия стреля във вратарското поле, а там Рафиня надбяга пазещия го Абнер и прати топката в мрежата от метър и половина. В 80-ата минута Роберт Левандовски вкара втория гол за Барселона. В 85-ата минута Жул Кунде засече топката в собствената си врата.

Барселона събра 50 точки в 19 мача и е на първо място в класирането, с осем точки пред втория Реал Мадрид, но Мадрид има мач по-малко. Бетис (31) е шести.