Реал Мадрид се препъна срещу Реал Сосиедад

Реал Мадрид не успя да победи Реал Сосиедад в домакинска среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Мачът се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и завърши при резултат 0:0.

В 13-ата минута бразилският нападател на мадридчани Винисиус получи топката в ъгъла на противниковото наказателно поле, преодоля защитника и беше близо до вратата на съперника, но след удара му топката мина встрани. Три минути по-късно и гостите имаха добра възможност да открият, но ударът на Асиер Иляраменди също не стигна до целта. През второто полувреме публиката също не видя отбелязани голове – нулево равенство.

Отборът на Карло Анчелоти събра 42 точки и е втори в класирането. Барселона е лидер с пет точки. Реал Сосиедад (39) е на трета позиция.

В следващия кръг Мадрид гостува на Валенсия, Реал Сосиедад също ще играе у дома с Валядолид.