Педри герой за Барса срещу Жирона

Барселона победи Жирона с 1:0 в каталунското дерби от 19-ия кръг на испанската Ла Лига.

Педри отбеляза единствения гол в 61-а минута и донесе трите точки за тима на Шави във втори пореден шампионатен мач, след като стори това и в двубоя срещу Хетафе преди седмица.

Барса очаквано трудно стигна до победата срещу регионалния съперник, който имаше своите ситуации за гол в края на мача.

Роберт Левандовски изтърпя и третия си мач наказание и в негово отсъствие Шави заложи на Ансу Фати. Още в началото Усман Дембеле получи контузия и бе заменен от Педри в средата на първата част.

Барселона традиционно владееше повече топката, но трудно стигаше до опасни ситуации пред вратата на съперника.

В 61-а минута падна единствения гол. Точен бе Педри, който завърши прецизно след асистенция на Жорди Алба.

С успеха Барселона увеличи аванса си на върха пред втория Реал Мадрид на 6 точки преди мача на "белите" срещу Сосиедад в неделя вечер.