Барселона се класира за полуфинал в турнира за Купата на Краля

Барселона стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Краля. Това стана факт, след като каталунците се наложиха с минималното 1:0 над Реал Сосиедад. В герой за тима се превърна Усман Дембеле, който като цяло изигра един много силен мач. Френският национал се разписа в 52-ата минута, но създаде още много опасности пред вратата на гостите, които останаха с човек по-малко още в края на първото полувреме заради червен картон на Брайс Мендес. Той грубо изблъска в гръб Серхио Бускетс и беше изгонен с директен червен картон, въпреки протестите на съотборниците му.

Единственото попадение падна, след като Дембеле спринтира по десния фланг и от малък ъгъл реши да стреля, а Ремиро очевидно не очакванше това и изненадан - позволи топката да влезе във вратата му. До края имаше още доста положения, а във финалните минути феновете на Барса аплодираха Педри и Дембеле, след като бяха заменени.