Реал си свърши работата срещу Билбао

Реал Мадрид се измъчи в Билбао, но взе изключително трудна победа с 2:0 над Атлетик. Попаденията в мача забиха Карим Бензема в 25-ата минута и Тони Кроос в края на мача.

С този успех "кралете" отново са само на три точки от Барса и първото място. "Баските" пък си остават на осма позиция.

При първия гол футболистите на Реал Мадрид комбинираха отлично, а след отбит удар на Марко Асенсио с глава, Карим Бензема стреля от въздуха и прати топката в мрежата на баските. До преди това имаше интересни ситуации и пред двете врати.

За последните минути на терена се появи и Тони Кроос, като точно той в 90-ата гарантира трите точки за Реал с прецизен шут - 2:0. Той прати топката с директен удар от границата на наказателното поле право във вратата на Унай Симон, като стражът нямаше никакъв шанс.

Като цяло срещата предложи изключителна битка, множество здрави единоборства, дузина голови положения, но в крайна сметка Реал вкара на два пъти и в крайна сметка си взе ценната победа в битката с Барса за шампионската титла.