Късна драма и Виляреал излъга Хирона

Виляреал пропусна дузпа в добавеното време и секунди по-късно вкара друга, с което "Жълтата подводница" спечели с 1:0 срещу Жирона в мач от испанското първенство по футбол.

Сантиаго Буено от Жирона получи червен картон в 79-та минута, а след края на редовното време домакините получиха дузпа. Пауло Гацанига отрази удара на Жерард Морено в четвъртата минута на добавеното време, но шест по-късно Виляреал получи втора дузпа и този път Дани Парехо вкара за 1:0.

Виляреал завърши 2022 със серия от две победи срещу Еспаньол и Валенсия, а на старта на 2023 надви и Реал Мадрид. С новия успех отборът се изравни с Атлетико Мадрид на четвъртото място.

Жирона бе в серия от седем поредни мача без поражение в Ла Лига. След първата загуба от ноември насам отборът е на 11-о място с 21 точки и четири повече от първия под чертата Валядолид.