Дузпа в края спаси трите точки за Севиля

Севиля постигна трудна победа с 1:0 над Кадис в домакинството си от 18-ия кръг на Ла Лига. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" трябваше доста да се потрудят, за да измъкнат трите точки, но успяха, благодарение на дузпа в края.

Домакините натискаха през целия мач, но така и не намираха верния път към вратата на Херемиас Ледесма.

В добавеното време на първата част Оливер Торес центрира към Ерик Ламела, който с помощта на десния страничен стълб вкара топката във вратата на гостите, но след преразглеждане с ВАР голът не бе зачетен заради засада.

В 87-ата минута при центриране в наказателното поле на Кадис Иван Алехо игра с ръка и след преглеждане с ВАР получи втори жълт и респективно червен картон, а хърватинът Иван Ракитич реализира последвалата дузпа и донесе трите точки на домакините.

Така Севиля изтргна победата и с 18 точки се изкачи до 14-тото място в таблицата. Кадис пък остава на предпоследната позиция с актив от 16 точки.