Мемфис дебютира, а Атлетико мачка

Атлетико Мадрид победи с 3:0 Валядолид на своя "Уанда Метрополитано“. Победата е първа за "дюшекчиите“ през новата 2023 година.

Точни за "дюшекчиите" бяха Алваро Мората, Антоан Гризман и Марио Ермосо, които се разписваха през пет минути между 18-ата и 28-мата.

През второто полувреме домакините от Атлетико можеха да направят победата си и по-убедителна, но пропуски пред вратата на съперника направиха Анхел Кореа и Яник Ферейра Караско.

Дебют за мадридчани направи новото попълнение Мемфис Депай. Нидерландецът се появи в игра в 75-ата минута на мястото на голмайстора Мората.

Мадридчани вече имат 31 точки в актива си на 4-ата позиция. Петият и шестият Виляреал и Бетис съответно са с по 28 пункта, като и "жълтата подводница“ и "лос вердибланкос“ имат мач пасив.