Реал с труден обрат срещу Виляреал

Реал Мадрид стигна до драматичен обрат от 0:2 до 3:2 над Виляреал и сатигна до 1/4-финалите на Купата на Краля.

Първото полувреме беше кошмарно за Реал Мадрид и в края му хората на Карло Анчелоти изоставаха с два гола. Още при първата си опасна атака домакините поведоха в резултата, след като Жерард Морено изведе на стрелкова позиция Етиен Капу, а французинът с мощен шут по диагонала направи 1:0.

Второто попадение падна в 42-ата минута, когато Морено отново показа перфектен поглед и намери зад защитата Чъкуезе, а нигериецът от няколко метра разстреля Куртоа. Голът беше прегледан за евентуална засада в зародиша на атаката, но такава нямаше.

След почивката Реал натисна, но истинската промяна дойде след влизането в игра на Дани Себайос и Марко Асенсио. В 57-та минута именно Себайос изведе в наказателното поле Винисиус и бразилецът намали за 1:2.

Едер Милитао (69') изравни, като и този гол дойде с участието на Себайос.  В 86-ата Винисиус намери Асенсио до аутлинията, той върна топката към Себайос и неговият удар се оказа неспасяем за Йоргенсен - 3:2 и победа за Реал.