Атлетико Мадрид се провали срещу средняк

Алмерия и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в среща от 17-ия кръг на испанското футболно първенство.

Анхел Корея изведе Атлетико в резултата в 18-а минута, а домакините изравниха чрез Ел Билал Туре в 37-а минута.

При първия гол Антоан Гризман хитро пропусна извеждащо подаване за Анхел Кореа, който остана сам срещу вражеския страж и елегантно шутира под плонжа на Мартинес.

Горе-долу толкова траеше и авансът на Атлети. Отбраната на фаворита така и не успя да сложи край на продължителна акция на Алмерия. Така кълбото стигна до Робертоне на фланга, който центрира по фантастичен начин на далечна греда за Туре. Завършекът на малиеца също си го биваше и с глава Ел Билал направи 1:1.

През втората част ново попадение не падна и двата отбора поделиха по една точка.

Атлетико се завърна в топ 4 с 28 точки, колкото имат Бетис и Виляреал, които делят 5-6-о място. Алмерия е 13-и с 18 точки на три над зоната на изпадащите.