Севиля постигна целта си срещу Хетафе

Севиля спечели с 2:1 у дома срещу Хетафе в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион. Три гола с глава белязаха първата домакинска победа за отбора от Андалусия през кампанията.

В 36-ата минута Иван Ракитич центрира и световният шампион с аржентинския национален отбор Маркос Акуня даде аванс в полза на севилци.

След почивката по-силната игра за домакините продължи и те достигнаха до втори гол десет минути преди изтичане на редовното време. Оливер Торес центрира и влезлият от пейката Рафа Мир реализира втория гол във вратата на столичани.

Хетафе отбеляза почетен гол чрез Борха Майорал в 87-ата минута на мача на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

След едва третия си успех през кампанията Севиля има актив от 15 точки на 17-то място във временното класиране. Мадридчани са на 13-та позиция с две точки повече.