Третодивизионен отбор бе близо до сензацията срещу Барселона, Атлетико и Севиля с победи

Третодивизионният Интерсити измъчи Барселона в сблъсъка от третия кръг за Купата на Краля. Скромният тим оказа изключително сериозна съпротива на каталунците, които се нуждаеха от продължения, за да се промъкнат на осминафиналите.

Двата тима сътвориха истинско зрелище със 7 гола, но накрая блаугранас наложиха волята си и спечелиха с 4:3. Барса на три пъти повеждаше чрез Роналд Араухо в 4-тата, Усман Дембеле в 67-ата и Рафиня в 77-ата минута, но и трите пъти домакините успяваха да изравнят чрез Ориол Солдевийя, който наниза хеттрик в 59-ата, 74-тата и 86-ата минута.

Така се стигна до продължения, където гостите все пак успяха да вкарат четвърти гол чрез Ансу Фати в 104-тата минута, който се оказа и победен.

В същото време Овиедо загуби от Атлетико Мадрид с 0:2, а успех постигна и Севиля над Линарес с 5:0.