Роналдо и компания смачкаха Хетафе

Реал Мадрид победи Хетафе с 4:0 в срещата от 36-ти кръг на Ла Лига. Наставникът на мадридчани Жозе Моуриньо реши да даде почивка на титулярния страж Икер Касияс и на вратата на "белите" пази Адан.

През първото полувреме липсваха опасните голови положения. При една от малкото се стигна до попадение за Реал. В 24-ата минута Месут Йозил с прекрасен пас намери Кристиано Роналдо, който с глава откри резултата. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно.

След почивката играта не се промени и двата тима трудно стигаха до интересни положения. В 54-ата минута удар на Роналдо мина встрани от вратата. Все пак португалската звезда се разписа за втори път в срещата в 58-ата минута. В 77-ата минута Карим Бензема, само секунди след като се появи в игра се разписа за класическото 3:0.

Крайния резултат оформи Роналдо от дузпа в последната минута на срещата. По този начин "Белия балет" се поздравиха с 3-те точки и продължават да се надяват на грешна стъпка на Барселона в шампионата.