Барса вкара само два на Еспаньол (видео)

Барселона победи Еспаньол с 2:0 в мач от 35-ти кръг на Ла Лига. Още в първите минути на срещата Калеон бе близо до изненадващо попадение за гостите, но ударът му пропусна целта. Чак в 18-ата минута последва първия по-сериозен удар за "каталунците", но Давид Вийя нямаше късмет да се разпише. След него пропуски направиха и Дани Алвеш и Лео Меси.

Все пак, в 29-ата минута, Иниеста с хубав удар даде аванс на домакините. В 37-ата минута, Давид Вийя отново пропусна изгодна ситуация. Веднага след почивката играчите на Барса удвоиха аванса си, след гол Жерард Пике в 48-ата минута, а преди това Педро пропусна също да запише името си сред голмайсторите.

Гостите имаха своите положения, но Пабло Даниел Освалдо, на два пъти, нямаше шанс да намали резултата. Малко по-късно и Маркез пропусна да отбележи гол във вратата на Виктор Валдес. Пропуск за "червено-сините" направи Педро. До нов гол така и не се стигна и играчите на Барса направиха нова стъпка към спечелване на титлата.