Реал Мадрид се провали срещу Хирона

Новакът в Ла Лига Жирона спря серията на Реал Мадрид от четири поредни победи в испанското първенство.

На "Сантяго Бернабеу" гостите от Каталуния стигнаха до равенство 1:1, с което се измъкнаха от зоната на изпадащите. Реал си върна първата позиция в класирането, но "белите" вече имат само точка преднина пред тима на Барселона, който в събота победи с 1:0 Валенсия.

В първия час в мача не се случи нещо особено интересно. Реал бе по-активният отбор, но успя да извлече предимство чак в 70-ата минута, когато Винисиус се разписа за 1:0.

Жирона обаче успя да изравни 10 минути след това чрез Кристиан Стуани, който вкара от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в собственото поле на Марко Асенсио.

Драмата обаче предстоеше в края на двубоя. В 90-ата минута Родриго прати топката във вратата на Жирона, но голът му бе отменен след намесата на системата за видеоповторения (ВАР). Секунди след това пък Тони Кроос получи втори жълт картон и остави Реал с десет души на терена. За германеца това бе първи червен картон в цялата му професионална кариера, която започна преди 15 години.