Бетис - Атлетико Мадрид
Стадион: "Бенито Виямарин“, Севиля
Дата: 23.10.2022 г.
Час: 17:15

Колебливата форма на иначе амбициозния отбор на Бетис далеч от дома продължи и в междинния кръг, когато "зелено-белите“ записаха четвърто поредно гостуване без победа. Този път играчите на Мануел Пелегрини направиха 0:0 на гости на борещия се за оцеляване състав на Кадис. Така севилци добавиха само точка на сметката  си, като в момента Бетис е с 20 пункта и заема 5-то място в класирането.

Контузени за домакините са Камараса, Хуанми и Фекир.

Атлетико Мадрид пък не успя да запише четвърта поредна победа в Ла Лига, след като гол от дузпа в добавеното време лиши "дюшекчиите“ от успех над Райо Валекано, а двубоят завърши 1:1. Възпитаниците на Диего Симеоне също са с 20 пункта в актива си, но са 4-ти, тъй като имат по-добри показатели спрямо предстоящия съперник.

Отсъстващи за столичани са Облак, Йоренте, Регилон, Фелипе и Коке.

Бетис по традиция играе много трудно у дома срещу Атлетико. Последният успех на "зелено-белите“ над "дюшекчиите“ е от сезон 2018/19, а предходният едва през 2005/06.

Прогноза: Бетис - Атлетико Мадрид 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!